Kuchenka spirytusowa Highlander i paliwo do niej.

Parę dni temu obiecałem powiedzieć kilka słów o małym palniku spirytusowym, który kupiłem. Przetestowałem go zatem i dzielę się spostrzeżeniami w filmie.  

Linka Łazika, czyli praktyczna bransoletka do lasu

Linka Łazika, czyli praktyczna bransoletka do lasu

W tym filmie pokazuję prostą, ale bardzo funkcjonalną bransoletkę survivalową. Jest zupełnie inna niż powszechnie znana. Noszę taka za każdym razem gdy idę do lasu i mogę za każdym razem łatwo jej użyć a potem znów w postaci bransoletki założyć na rękę.

Nóż sprężynowy AK 47 CCCP 34cm jako tani nóż do lasu – praktyczny test terenowy

Test taniego noża, którym wiele osób się zachwyca, ale nie uzasadniają tego praktycznymi powodami. Wziąłem sprawę w swoje ręce i… Zobacz co się stało i czy ten nóż nadaje się do lasu.

Wielofunkcyjny kij wędrowca.

Przy wędrowaniu na przełaj (i nie tylko) kij do podpierania się jest zawsze dobrym kompanem. I zawsze z takim wędruję. Postanowiłem jednak rozszerzyć nieco funkcjonalność tego prostego narzędzia 🙂 Mój kij poza funkcją podstawową zobi również za wieszak, mocowanie i statyw latarki lub światła…

Orientacja w terenie – mapa i kompas

orientacja w terenie

Orientacja w terenie jest ważna z jednej, podstawowej przyczyny. W lesie, łatwo się po prostu zgubić. Ale wystarczy poznać zasady korzystania z mapy i kompasu i od razu można wędrować spokojniej. Na początek trochę podstaw.