Mierzenie czasu w terenie

mierzenie czasu w terenie

Potrzeba kontroli czasu jest czymś normalnym w dzisiejszych czasach. Wszystko co jest związane z pracą, szkołą lub życiem w społeczeństwie jest mocno związane z częstą koniecznością bycia gdzieś na czas. Ale gdy idziemy w dzicz, mierzenie czasu możemy sobie odpuścić. No może nie całkiem, ale pewne przestawienie myślenia daje całkiem przyjemne poczucie pewnego rodzaju wolności 🙂 Zobacz film i dowiedz się o czym piszę 🙂

Transkrypcja

Cześć! Dzisiaj krótki filmik o tym jak podchodzę do mierzenia czasu w terenie. Normalnie sprawa jest jasna. Ma się zegarek sprawdza się raz #godzina i wszystko wiadome, ale konkretna godzina, nazwana godzina jest potrzebna w zasadzie tylko momencie kiedy np spieszę się na pociąg, na autobus czy gdzieś muszę być na czas.

Inne mierzenie czasu

Kiedy ruszam w teren na czas nieograniczony, muszę tylko jedynie postarać się o to żeby rozbić obóz przed nocą, zupełnie inaczej podchodzę do czasu i przedstawiam swój #zegarek w taki sposób, że odmierza mi czas do zachodu słońca. I w tej chwili mam 3 godziny 22 minuty do zachodu słońca. I to jest dla mnie najistotniejsza informacja jeżeli chodzi o czas w terenie. Nie zawracam sobie głowy czy to jest 17 czy 18. Jest mi wszystko jedno. Można zrobić to bardzo łatwo – wyliczyć sobie taką godzinę.

Czas do zachodu słońca – aplikacja

Można sprawdzić, o której jest po prostu zachód słońca i sobie to policzyć, ale są aplikacje które ułatwiają wyliczanie czegoś takiego np. na Androidzie jest aplikacja bardzo fajna Day Light i jest tam #kalkulator czasu dnia i można sobie tam spokojnie sprawdzić ile jest konkretnie do zachodu słońca, czy do wschodu bo odlicza czas do najbliższego wydarzenia powiedzmy. Jest dużo tego typu aplikacji można też użyć zwykłej aplikacji i kiedyś do odliczania czasu do wydarzenia jakiegoś o ile nie jest to tylko dzień. Chodzi o to żeby można było podać tam konkretnie godzinę. Więc bardzo polecam taki sposób mierzenia czasu w terenie. Wydaje mi się, że jest dużo przydatniejszy. I tyle. Zza kamery dla Leśnego Dziada – Łazik Gawędziarz. Cześć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.