Łóżko Łazika – lepsza wersja hamaka

Hamak - Łóżko Łazika

Hamak zwany Łóżkiem Łazika, to wygodniejsza, moim zdaniem, wersja hamaka, nad którą pracowałem od jakiegoś czasu. Dziś mogę w końcu pokazać nową jego wersję 🙂 Zapraszam na film!

 

Poprzedni film z takim hamakiem znajdziesz TUTAJ.

Transkrypcja

Łóżko Łazika – lepsza wersja hamaka

Cześć! Dzisiaj tylko krótkie wideo pokazujące wersję de lux łóżka łazika, czyli mojego hamaka, który pokazywałem jakiś czas temu. Wersja de lux ponieważ zamieniłem milion na rip stop, więc materiał cieńszy i lżejszy, ale równie mocne można mocniejszy kto wie. Zamiast patyków albo kijków treningowych zrobiłem sobie rurki aluminiowe, które mogę zabierać ze sobą. Jak nie chce mi się ich nieść jak chcę to złożyć w coś mniejszego to wtedy albo wycinam sobie patyki gdzieś w terenie albo mocuję tutaj kijki treningowe. Tak samo jak pokazywałem w poprzedniej wersji.

Karimata

Tutaj dodatkowo, ponieważ każdy kto spał w hamaku i próbował to robić na macie wie, że taka karimata robi różne rzeczy i potrafi wystawiać później gdzieś tam na boki niekoniecznie chroniąc nas. Myślałem, że taka konstrukcja. Będzie działała w taki sposób że wystarczy po prostu położyć tu karimatę i będzie dobrze, ale nie było tak dlatego zrobiłem sobie kieszeń i karimata jest po prostu pod spodem. Nie ma szans już w tej chwili żeby się wysunęła gdziekolwiek więc leżąc jestem cały czas na karimacie i to jest bardzo fajne.

Mocowanie hamaka

Oczywiście wszystko na dyneemach, na tych whoopie slingach, które pokazywałem niedawno. Działa bardzo dobrze. Dużo lepsza konstrukcja moim zdaniem niż… Dużo wygodniejsza niż taki tradycyjny hamak. Taki tradycyjny hamak nie pasował mi ponieważ żeby leżeć tam prosto trzeba się kłaść jakoś tak pod kątem, słabo się wygląda na zewnątrz.

Wygoda

Tutaj leżę, obracam się na każdy bok jak tylko chcę. Bardzo wygodnie. Swobodnie rozglądam się w jedną w drugą stronę. Leżę prawie płasko. Bardzo fajnie się tu leży. I działa to po prostu super. Moim zdaniem lepiej niż tradycyjny hamak.

Zrób to sam, albo…

Jeżeli ktoś ma ochotę to, tak wygląda konstrukcja łatwo to sobie uszyć samemu. Ewentualnie napisać do mnie może dałbym radę coś takiego jeszcze uszyć. To nie jest jakaś taka konstrukcja, jak się okazuje, wymyślona przeze mnie, nie wiedziałem o tym wcześniej, ale poprzednim razem jak pokazywałem tę pierwszą wersję. łóżka łazika, ktoś napisał, że armia francuska korzystała z czegoś podobnego. Z podobnego rozwiązania. Oznacza to tylko, że nie jest to w takim razie taki głupi pomysł. Ktoś już coś podobnego zrobił. I działało to. I tyle. Chciałem tylko pokazać jak wygląda wersja deluxe. Zza kamery dla Leśnego Dziada opowiadał Łazik Gawędziarz. Do następnego razu! Cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.