Gumowe troki DIY

Gumowe troki DIY

Przy pakowaniu przeróżnego sprzętu, zarówno w plecak jak i na rower zawsze coś do czegoś muszę przywiązać. I wiązanie jest spoko, ale lubię sobie ułatwiać życie i wolę przypinać 🙂 Żeby robić to szybciej, łatwiej i skuteczniej, używam pewnego rodzaju gum. To coś jak gumowe troki. Łatwo można je zrobić samemu, o czym opowiadam w poniższym filmie.

Transkrypcja

Czołem Bushcrafterzy i Włóczykije. Dzisiaj chcę Wam podrzucić taki pomysł na wiązanie różnych rzeczy, bo zawsze jeździmy z jakimiś plecakami albo jeździmy na rowerach, to gdzieś coś ciągle przywiązujemy, Karimatę do plecaka czy #kijki treningowe do plecaka i ciągle coś do wiązania jest potrzebne. Można kupić sklepach ogrodniczych coś takiego po prostu gotowe, czyli #guma z taką kulką na końcu.

Gumowe troki DIY

Ja wolę jednak robić swoją wersję tych gum, czyli biorę kupuję taką gumę na metry, z 15 złotych kosztuje 15 metrów czy coś, taki długi kawałek jakimś sklepie w hipermarkecie budowlanym. Kupuję #guziki drewniane w pasmanterii. Sprawdziłem różne opcje, tu mam jeszcze taką opcję z plastikowym, zwykłym okrągłym, ale po pierwsze te plastikowe pękają i takie zwykłe klasyczne guziki trochę słabo działają, więc zdecydowanie wolę takie kołkowe.

Zastosowanie

Jest to fajna rzecz, bo można sobie po prostu coś w ten sposób sobie przyczepiać do różnych rzeczy. Takie gumy da się łączyć. Możemy sobie jakimś dłuższym kawałkiem spiąć dookoła jakąś karę szmatę do plecaka czy coś. W tej chwili zrobiłem sobie całkiem długie te gumy, ale z dodatkowym węzełkiem, więc mogę sobie na przykład jak potrzebuję coś ciaśniej przypiąć to zaczepiam sobie tu. Tu mam małą pętelkę, albo tu bo mam dużą pętelkę. I wszystko bardzo fajnie działa. Może Wam się przyda taki patent. Ja używam tego dużo, więc ostatnio dorobiłem sobie różnej długości te dodatkowe pętelki i ciągle gdzieś coś w ten sposób przyczepiam. Do przyczepienia różnych rzeczy typu statywy czy jakieś inne kije, inne cuda do roweru świetne. Do plecaka oczywiście też. To tyle. Pozdrawiam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.