Bransoletki Leśnego Dziada

bransoletki lesnego dziada

Ręcznie robione bransoletki leśnego dziada, to biżuteria dla miłośników lasu 🙂 Właśnie zrobiliśmy pierwszą serię tej biżuterii i o tym właśnie jest poniższy film 🙂

Chcesz taka bransoletkę? Zajrzyj TUTAJ <—

Transkrypcja:
Zawieszenie sklepu.

Cześć! Niektórzy zauważyli ostatnio na instagramowym profilu leśnego dziada, że zaczęły się pojawiać takie różne małe fajne rzeczy. Niektórzy też zauważyli, że został zawieszony w tej chwili sklep tego dziada po prostu z Dorotą stwierdziliśmy, że taki typowy handel towarami gdzieś tam z jakiejś hurtowni, to nie jest coś co lubimy. I wracamy do tego czym zajmujemy się już od dłuższego czasu, czyli wracamy do rękodzieła.

Bransoletki

Dorota od ładnych paru lat zajmuje się robieniem biżuterii, ja za to bardzo chętnie działam w metalu i to najchętniej w miedzi. Miedź sobie jakoś tak upodobałem, jest to bardzo fajny plastyczny metal, który daje się… Można z niego różne rzeczy robić a ktoś widział na przykład moją gitarę którą sam robiłem to też jest zdobiona miedziany elementami, które sam sobie wyklepałem. I robię też biżuterię miedzianą. I teraz w pełnej współpracy razem z Dorotą zaczęliśmy robić wspólnie takie elementy biżuterii nazwijmy to o tematyce leśnej. Tak żeby pasowało do tego co bardzo lubimy robić, czyli to wędrowania gdzieś po lasach różnych.

Z czego są te bransoletki?

Dostaliśmy pytania z czego to wszystko jest robione, więc tak jak już wspomniałem te elementy metalowe to jest miedź, która jest zabezpieczona w taki sposób żeby nie ciemniała i żeby nie zostawiała śladów na skórze. Na przykład ja bardzo się pocę i w momencie kiedy noszę coś miedzianego, a lubię takie rzeczy, to zostają na skórze zielone ślady po noszeniu. Czy to są jakieś pierścionki czy bransoletki. Przy takim zabezpieczeniu jak to jest zabezpieczone nie ma z tym żadnego problemu i fajnie się to sprawuje. Jako te elementy, które są razem z miedzią, mamy trzy, cztery różne materiały. To może być skóra zwykła, to może być rzemień albo dla tych którzy nie lubią rzeczy skórzanych jest bawełniany sznurek impregnowany albo bardzo fajny materiał czyli papier impregnowany.

Biżuteria dla Wegan

To jest taka rzecz która mnie bardzo zaskoczyła. Dorota mi to pokazała. To jest bardzo mocne. Bardzo polubiłem materiał. Lubię z tego szyć w tej chwili. Z tego się szyje normalnie torby, nerki jakieś inne rzeczy. Ja np uszyłem z tego Dorocie portfel, bo siedzę też przy maszynie do szycia. Takie rzeczy lubię robić. Wisiorki też będą na sznurkach bawełnianych albo na skórzanych, więc jeżeli ktoś by chciał, żeby zrobić mu taką blaszkę ale na rzemieniu albo taką na sznurku, to jest to możliwe.

Biżuteria robione ręcznie

To są wszystko rzeczy robione ręcznie całkowicie. Nie ma tutaj żadnych szablonów ani nic. Z tym że te elementy metalowe robimy seriami, więc jest nam trochę trudno. Można by było zrobić, ale jest to trochę trudniejsze do ogarnięcia. Zrobienie jednego elementu elementu konkretnego. Wolę to robić seriami. Za to… Już niestety sprzedała nam się, tzn dobrze, że się sprzedała. Robimy też bransoletki bez tej blachy. Sama skóra z wypalonym motywem.

Zmówienia specjalne

Też można sobie, można dogadać z nami jak ten motyw ma wyglądać. Można to spersonalizować, dodać jakiś napis czy coś w tym stylu i to wszystko jeszcze nie jest dostępne normalnie w sklepie, ale już, ponieważ wypuściliśmy taką pierwszą próbną, tak naprawdę serię, żeby zobaczyć co będzie się leśnym ludziom podobało, można już pisać przez Facebooka czy przez stronę lesnydziad.pl, albo przez Instagram i mówić co by się chciało. Będziemy w miarę możliwości wysyłać.

Postarzany Opinel

A oprócz tego trochę w ramach zapowiedzi, ponieważ to bardzo lubię bawić się w miedzi, ale bawiłem się też ostatnio trochę w stali węglowej i zacząłem sobie swoje Opinele przerabiać na takie wyglądające na stare. W końcu udało mi się zrobić nie tak jak na YouTube pokazują ostrze, że tylko z wierzchu jest ładne, wygląda na stare, ale tak naprawdę kilka patyków i jest wytarte z powrotem, udało mi się zrobić ładne zniszczenie trwałe i takie nożyki niedługo też będzie można kupić u leśnego dziada. I to tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.