Większa rozpiętość regulacji w whoopie slings

whoopie slings 2

Zdarzyło się kilka razy, że moje linki do hamaka, czyli woopie slingi pokazywane w jednym z poprzednich filmów, przy najkrótszym ustawieniu były za długie. Postanowiłem je w związku z tym przerobić, żeby zwiększyć rozpiętość tej regulacji. Zobacz film o tym, jak to zrobiłem.

W tym filmie użyłem tej linki.

Transkrypcja

Whoopie slings – zwiększanie regulacji

Cześć. Jakiś czas temu pokazywałem jak zrobić whoopie slingi, czyli linki do hamaków z fajną regulacją. Taką bez żadnych jakichś wiązań specjalnych i to jest taka rzecz, która sprawuje się bardzo fajnie. Pojawił się tylko jeden problem, którego nie przewidziałem wcześniej. Czasami zdarza się taka sytuacja że ten odcinek, który ma 59 centymetrów. Okazuje się że jest za długi czasami. Akurat mi pasują i takie drzewa, że ten kawałek jest za długi. Przydałoby się coś krótszego i jeżeli masz whoopie slingi robione według tego co pokazywałem mniej więcej, ile tutaj musi być linki ale tutaj, to okazuje się że to jest bardzo dużo zapasów, z którymi można coś zrobić żeby zrobić sobie whopie slinga, który ma nie 59 centymetrów tylko 33, więc różnica jest znaczna i jest tak samo długi. Może nawet trochę dłuższy przy tych wiązaniach.

Nie potrzeba nowej linki

To jest whoopie sling przerobiony z jednego takiego. Teraz przerobię tego drugiego żeby pokazać Ci jak to działa. Pierwsze co to po prostu rozplątać i wyciągam te wszystkie końce. Jeszcze mam zakończenie, które muszę rozplątać i mam już z powrotem pusty sznurek. I teraz żeby, jak zacząłem poprawiać tego pierwszego, to pierwsze co zrobiłem jak zrobiłem sobie tą pętelkę, bo teoretycznie to co tam było większą pętlą można sobie skrócić, ale został dosyć długi kawałek tutaj można było to uciąć i się tym nie przejmować. Jednak było mi szkoda trochę tej linki i to jest bardzo fajna linka, więc tracenie 20 centymetrów nawet linki. Po co. Po co jak można to przekazać inaczej będzie działało dobrze, więc pierwsza rzecz którą robię, to wiąże na końcu.

Wiązanie krok po kroku

Nie wpuszczam linki w linkę tak jak tam żeby była tam niby elegancko, tylko po prostu zawiązuje tak zwaną ósemkę, czyli składam sobie w ten sposób, od góry, przeciągam na tę stronę i od góry wkładam tą pętelkę w środek. Jeszcze raz pokażę. Składam jakiś kawałek mniej więcej myślę. Od góry, przechodzę na drugą stronę i to wkładam tu. I teraz jest tylko kwestia ułożenia sobie już tej pętli żeby ten węzeł wygląda ładnie. Tak wygląda ta ósemka. Oczywiście to się zacieśnia mocniej. Tutaj musi zostać w zasadzie tylko tyle żeby zapiąć na jakiś karabińczyk czy coś w tym stylu. Więc przy tym co ja używam taka pętelka jest wystarczająca.

Część trzymająca regulację

I teraz od tego węzła biorę około dwudziestu centymetrów, 20 z kawałkiem powiedzmy dwadzieścia dwa trzy centymetry. I w tym miejscu linkę wpuszczam jedną w drugą. I wyciągnę ją tutaj w miarę blisko, centymetr, półtora centymetra od tego węzła. Można to zrobić jakimś drutem. Ja to zrobię i igłą do paracordu. Wprowadzam igłę w środek linki i ostrożnie żeby tego końca nie wyciągnąć. I przed końcem wyprowadzam. I w tej chwili, mimo że teoretycznie trochę gorzej wygląda taki węzeł niż ładnie wprowadzona pętelka, ale przy tej samej wytrzymałości mam dużo krótszy odcinek. 32 centymetry zamiast 59.

Przydatne kilka centymetrów

Wbrew pozorom, czasami parę centymetrów mniej naprawdę się przydaje. Końcówkę można sobie zrobić znowu tak jak poprzednio. Zrobić sobie pętelkę tak żeby jedna wyszła w drugą albo pójść na łatwiznę. Raz, dwa i to zacisnąć i to wystarcza. Jednak wygląd u mnie przegrał z przydatnością i praktycznością. To są teraz moje poprawione, krótsze whoopie slingi i bardziej praktyczne. I to tyle zza kamery dla leśnego dziada opowiadał Łazik Gawędziarz. Na razie! Cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.