Gumowe troki DIY

Gumowe troki DIY

Przy pakowaniu przeróżnego sprzętu, zarówno w plecak jak i na rower zawsze coś do czegoś muszę przywiązać. I wiązanie jest spoko, ale lubię sobie ułatwiać życie i wolę przypinać 🙂 Żeby robić to szybciej, łatwiej i skuteczniej, używam pewnego rodzaju gum. To coś jak gumowe troki. Łatwo można je zrobić samemu, o czym opowiadam w poniższym filmie.

Transkrypcja

Czołem Bushcrafterzy i Włóczykije. Dzisiaj chcę Wam podrzucić taki pomysł na wiązanie różnych rzeczy, bo zawsze jeździmy z jakimiś plecakami albo jeździmy na rowerach, to gdzieś coś ciągle przywiązujemy, Karimatę do plecaka czy #kijki treningowe do plecaka i ciągle coś do wiązania jest potrzebne. Można kupić sklepach ogrodniczych coś takiego po prostu gotowe, czyli #guma z taką kulką na końcu.

Gumowe troki DIY

Ja wolę jednak robić swoją wersję tych gum, czyli biorę kupuję taką gumę na metry, z 15 złotych kosztuje 15 metrów czy coś, taki długi kawałek jakimś sklepie w hipermarkecie budowlanym. Kupuję #guziki drewniane w pasmanterii. Sprawdziłem różne opcje, tu mam jeszcze taką opcję z plastikowym, zwykłym okrągłym, ale po pierwsze te plastikowe pękają i takie zwykłe klasyczne guziki trochę słabo działają, więc zdecydowanie wolę takie kołkowe.

Zastosowanie

Jest to fajna rzecz, bo można sobie po prostu coś w ten sposób sobie przyczepiać do różnych rzeczy. Takie gumy da się łączyć. Możemy sobie jakimś dłuższym kawałkiem spiąć dookoła jakąś karę szmatę do plecaka czy coś. W tej chwili zrobiłem sobie całkiem długie te gumy, ale z dodatkowym węzełkiem, więc mogę sobie na przykład jak potrzebuję coś ciaśniej przypiąć to zaczepiam sobie tu. Tu mam małą pętelkę, albo tu bo mam dużą pętelkę. I wszystko bardzo fajnie działa. Może Wam się przyda taki patent. Ja używam tego dużo, więc ostatnio dorobiłem sobie różnej długości te dodatkowe pętelki i ciągle gdzieś coś w ten sposób przyczepiam. Do przyczepienia różnych rzeczy typu statywy czy jakieś inne kije, inne cuda do roweru świetne. Do plecaka oczywiście też. To tyle. Pozdrawiam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.