Od czego zacząć przygodę z bushcraftem?

Od czego zacząć bushcraft

Od czego zacząć bloga najlepiej zacząć od początku 😉 Jak każdą przygodę! A do czego zacząć przygodę z bushcraftem? Na to pytanie staram się odpowiedzieć w poniższym filmie 🙂

Transkrypcja

Od czego zacząć swoja przygodę z bushcraftem? Niektórzy zaczynają od czytania książek, inni spędzają godziny przy filmach na YT, a jeszcze inni zaczynają od kupienia wypasionego noża, siekiery, hamaka i całej masy innego sprzętu.

Od czego zacząć

A ja zaproponuję Ci coś innego. Prostszego i skuteczniejszego. Idź do lasu. Po prostu idź do lasu. Nie do jakiegoś w dużego. Nie w totalną dzicz. Idź do najbliższego lasu i nie zapuszczaj się zbyt głęboko, żeby nie stracić orientacji gdzie jesteś. Weź ze sobą jedynie kawałek karimaty i butelkę wody. I nic więcej. Znajdź jakiś cichy zakątek, schowany przed innymi spacerowiczami. Usiądź i po prostu posiedź między drzewami. Posłuchaj lasu. Jeśli to Ci się spodoba, to pomyśl co możesz w takim lesie robić? Czy spędzenie w takim miejscu całego dnia, całej nocy lub jeszcze dłuższego czasu spodoba Ci się? Nie odstraszają Cię owady? Nie wieje nudą?

Planuj

Jeśli nadal będzie Ci się tam podobało, to wróć do domu i przygotuj się do kolejnej wizyty w lesie. Zacznij planować i zdobywać wiedzę. Nie całą na raz. Stopniowo. Na spokojnie. Każdą informację zdobytą z książek czy z internetu sprawdzaj na sobie i dopasowuj do swoich potrzeb i upodobań. I pamiętaj, że to nie sprzęt ma Ci sprawiać frajdę w lesie, tylko bliski kontakt z przyrodą, więc przede wszystkim idź do lasu.

Sprzęt

#Sprzęt też jest ważny. Właściwe wyposażenie pozwoli Ci bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas wędrując lub buszując w lesie. Ale tylko wtedy, gdy ten sprzęt będzie uzupełnieniem wiedzy i doświadczenia. Nie rób od razu wielkich zakupów. Wystartuj spokojnie i nie pakując wielkiej kasy w gadżety, bo przecież ta zabawa może Ci się jednak znudzić.

Co dalej?

Daj się najpierw wciągnąć samej przygodzie a ja w kolejnych filmach postaram się dawać Ci kolejne wskazówki jak dobrze bawić się wędrując i bushcraftując.

Do zobaczenia wkrótce. Łazik Gawędziarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.